вівторок, 29 липня 2014 р.

Прес-реліз ДГ'14


 Прес-реліз
28 липня 2014 року - Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами.
Час дбати про здоров’я  по-новому!

Сьогодні в Тернополі відбулася всеукраїнська акція «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!». Сотні людей отримали змогу пройти безкоштовне тестування, довідалися більше про гепатит С, ризики передачі вірусу, почули історії людей, які вже подолали хворобу, а також дізналися про шляхи виходу з критичної ситуації з розповсюдженням вірусних гепатитів  в Україні та світі.


За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, гепатит С – наступна епідемія, яка дуже скоро може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД. У світі близько 140 мільйонів людей інфіковані гепатитом С. Темпи поширення вірусу в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи.

За словами головного лікаря Збаразької КЦРЛ Валерія Суконника: «Завдячуючи організаторам акції «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!» та громадській організації хворих вірусним гепатитом С “Іскра Надії”, люди отримали нагоду подумати про своє здоров’я, безкоштовно обстежившись на вірусний гепатит С, адже наскільки відомо, експрес-тести не є дешевими. А ще – отримати інформацію про новітні методи лікування».

Однією з найбільших перешкод у доступності лікування гепатиту С є надзвичайно висока ціна  ліків,  через що лікування  досі залишається малодоступним для  більшості наших громадян.  Певні кроки на шляху подолання цієї перешкоди вже зроблено. В рамках проекту, який впроваджує МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією перші 100 пацієнтів з найуразливіших груп населення вже  лікуються.

Надія М., якій діагноз ВГ С був встановлений у 2011 році, медичний працівник, вже отримує ефективне лікування у рамках Державної програми протидії вірусним гепатитам розповіла про свій шлях до одужання: « Мені пощастило долучитися до програми лікування ВГ С державним коштом. З квітня місяця цього року я почала приймати ліки і вже отримала позитивний результат: вірусу гепатиту С у моїй крові не виявлено. Зараз продовжую лікування. Я отримала другий шанс на повноцінне життя і за це вдячна Богу та тим небайдужим людям з громадських організацій, які добились впровадження Державної програми протидії гепатитам»

Виділених державою в рамках цільової програми коштів вкрай недостатньо для ефективної боротьби з епідемією.   Світлана Н., вагітна, хвора на вірусний гепатит С: «Я маю велику надію, що держава не зупиниться на тих перших кроках і продовжить фінансування програми. Сподіваюсь, що дитятко, яке я ношу під серцем не захворіє, а я матиму змогу вилікуватись. Ми чекаємо на допомогу та доступне лікування.»  

Сергій Філіппович, асоційований директор з лікування Альянсу-Україна: «Для подолання епідемії необхідні конкретні кроки з боку усіх зацікавлених сторін: Уряд  має забезпечити адекватне фінансування відповідної державної програми; фармацевтичні компанії  повинні знизити ціни на життєво-необхідне лікування та сприяти появі на українському ринку найновіших препаратів для лікування вірусного гепатиту С, а ми з вами маємо проходити тестування, в разі потреби, необхідну діагностику та ставати на облік, щоб вчасно отримати лікування».
***
У 2013 році завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження»,  були зроблені перші кроки до того, щоб лікування стало доступнішим:

·       ціну на стандартний курс лікування гепатиту С знижено з 14 000 до 5 000 доларів США;
·       на лікуванні, в рамках проекту Альянсу-Україна за підтримки Глобального  Фонду для боротьби з ВІЛ, ТБ та малярією, вже перебувають перші 100 пацієнтів;
·       у свою чергу, за кошти державного та місцевого бюджетів закуплені перші курси для лікування хворих за зниженою ціною в рамках Державної цільової програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
·       у 8 областях прийняті та вже діють обласні програми з гепатитів.
 

Головна мета всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки МФ «Відродження», - домогтися від Уряду України визнання епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Державної та регіональних програм протидії вірусним гепатитам з адекватним бюджетнім фінансуванням; затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; зниження ціни на діагностику та лікування, та забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків.


Контактна особа: Олег Мартинюк
+38067 904 97 50


Немає коментарів:

Дописати коментар