пʼятниця, 3 травня 2013 р.

Вашими б устами, та мед пити!


Хворих на гепатит лікуватимуть безкоштовно


Хворих на гепатит лікуватимуть безкоштовно
Хворі на вірусні гепатити українці незабаром зможуть лікуватись безкоштовно, йдеться у сюжетіТСН.
Держава вперше виділить гроші на медикаменти таким хворим – це передбачено першою Національною програмою боротьби з вірусними гепатитами. Досі пацієнти витрачали десятки тисяч доларів на таблетки, що уповільнюють вірус, або ж взагалі не лікувались.
"Його прозивають лагідним убивцею через те, що людина може з ним прожити все життя і не відчуваючи його. Ну, може бути якась втома, якийсь депресивний стан", - розповів хворий на гепатит с Владислав Смолич, який задля пігулок вже продав машину, корову, теля, позичив грошей у друзів та ще й збирається брати кредит.
Про те, що в його тілі гепатит С, Владислав дізнався випадково. Коли готувався до нескладної операції, його попросили здати аналіз крові. Лікар приголомшив новиною, що хлопець носить у собі вірус близько 7 років.
Інший хворий, Дмитро, не має що продавати, тому й не лікується. Лише час від часу здає аналізи, щоб знати, чи не настав цироз. "Я протягну ще років 20-25, якщо я буду пити ці ліки, але якби вони були доступні", - нарікає Дмитро, який без такого лікування може вмерти.
Підказати, що людина хвора гепатитом, можуть такі симптоми: слабкість у тілі, втома і при цьому нічого не болить. Інфікуватись можна будь-де – у манікюрному салоні, у стоматолога, через статеві контакти чи на переливанні крові. Близько 3,5 млн людей в Україні хворіють на вірусні гепатити і в основному - це молодь.
В Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що першими безкоштовні ліки від жовтяниці отримають ті, в кого вірус розвивається дуже стрімко.
"Це повільна інфекція. Ймовірно будуть розроблені рекомендації, хто в першу чергу повинен отримувати лікування. Ви ж розумієте, що є пацієнти, які не можуть 5 років чекати, вони вже на межі і їм залишиться лише трансплантація печінки", - зазначила головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська.
Коли хворі на вірусні гепатити матимуть безкоштовні ліки, поки що невідомо, але в МОЗ сподіваються, що це станеться вже у найближчі місяці. 

Немає коментарів:

Дописати коментар