вівторок, 24 вересня 2013 р.

З 1 жовтня 2013 року Тернопільською обласною громадською організацією ХВГ С «Іскра Надії» починається практична реалізація проекту «Школа пацієнта. Вчитися, щоб жити».

З 1 жовтня 2013 року Тернопільською обласною громадською організацією ХВГ С «Іскра Надії» починається практична реалізація проекту «Школа пацієнта. Вчитися, щоб жити».
Школа створена з метою підвищення грамотності населення області з питань первинної профілактики вірусних гепатитів, соціальної адаптації хворих на хронічні вірусні гепатити, навчання контактних осіб та хворих на вірусні гепатити методам профілактики та організації протиепідемічних заходів в середовищі проживання.
У зв’язку з цим Організація оголошує набір пацієнтів в закриту соціально-адаптаційну тематичну групу підтримки для людей , яких торкнулася проблема вірусного гепатиту С.
До участі в групі запрошуються люди, що живуть з ВГС, та їх близькі (друзі, чоловіки / дружини, батьки дітей, які страждають на ВГС, законні представники хворих), особи, що успішно пройшли курс лікування.
Запис до групи здійснюється тільки за результатами особистої зустрічі з потенційним учасником групи. (Контактні телефони будуть надані нижче)

Будь-яке важке хронічне захворювання, так само, як і хронічний вірусний гепатит С (ВГС), сильно змінює сприйняття людини себе самої і навколишнього світу. Завдяки новітнім лікарським засобам та методам лікування, ВГС вже не є вироком й існує висока ймовірність вилікуватись. Якість життя залежить від самої людини і від її здібності помічати й сприймати свої тілесні, емоційні, соціальні та духовні прояви.
Проте, надвисока вартість лікування іноді робить його недоступним. І з цим якось треба жити далі . Очікування лікування може тривати роками: попередня картинка світу завалилася, а нова ще не сформувалася або формується мляво і безнадійно, безініціативно. Страх, заперечення, вина, злість, горе, печаль - ці почуття важливо прожити для того, що б сприйняти нову реальність. Добре , коли є близькі люди, які не впадають у відчай, паніку або жалість , а просто знаходяться поруч з тобою і допомагають прожити цей стан психологічного хаосу. Процес надто складний, але завдяки йому, як би це дивно не звучало, можна знайти нові сенси, внутрішні ресурси й адаптуватися до нової реальності. І в цьому може допомогти соціально-адаптаційна тематична група, у якій в доброзичливій обстановці, можна :
• вільно говорити про свою хворобу і про почуття , які вона викликає;
• отримати психологічну допомогу від фахівця в цій та інших темах;
• поділитися своїм досвідом проживання кризи і отримати підтримку учасників групи;
• знизити рівень напруги і тривоги;
• дізнатися про свої нові потреби і реальні обмеження;
• почати освоювати нове місце в цьому світі, направивши свою енергію на важливі для тебе стосунки і заняття!

Якщо ви готові ризикнути і розділити відповідальність, телефонуйте й записуйтеся в групу. Конфіденційність дзвінка гарантується .

Телефони: 050-107-21-26; 093-272-54-11; 067-904-97-50.

Безмежно вдячні КМВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (особисто Юлії Мех) за ідею та щирість.




Немає коментарів:

Дописати коментар