неділя, 1 вересня 2013 р.

ШКОЛА ПАЦІЄНТА. ВЧИТИСЯ, ЩОБ ЖИТИ.

Проектна пропозиція під назвою «Школа пацієнта. Вчитися, щоб жити» пропонується до реалізації Тернопільською обласною громадською організацією ХВГ С «Іскра Надії».
Однією з невід’ємних складових боротьби з гепатитами є профілактика. Профілактичними можуть бути не тільки медичні, а й загальноосвітні заходи санітарно-гігієнічного виховання  та навчання, отримання корисної інформації з терапії сучасними противірусними засобами, усвідомлення пацієнтами необхідності регулярної диспансеризації та противірусних щеплень. Розуміння всієї серйозності проблеми захворюваності вірусними гепатитами.

Пацієнти не завжди отримують повну інформацію про хворобу у лікувальних закладах, не всі мають сміливість звернутись до лікаря самостійно або не знають що запитати. Проблеми можуть виникнути на будь-якому з етапів. На стадії виявлення вірусу, в процесі лікувальної терапії, після закінчення лікування. Вільний доступ до інтернет-ресурсів спричиняє загрози обміну інформацією, яка не відповідає дійсності, є непрофесійною та несе за собою непотрібні тривоги. Незадовільною є поінформованість широкого загалу щодо проблем вірусних гепатитів. Одинарні заходи (як то відзначення Всесвітнього дня боротьби з гепатитами) охоплюють обмежене коло громадян і не мають визначального значення в обізнаності пересічного громадянина із загрозами захворювання.
Під час реалізації проекту передбачається:
  • За допомогою й сприянням Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА, головного управління Даржсанепідслужби в Тернопільській області сформувати пацієнтську базу потенційних відвідувачів Школи пацієнта.
  • Разом з фахівцями вищевказаних установ, викладачами ТДМА ім. Горбачевського розробити тематичну програму занять у Школі пацієнта.
  • Залучити до роботи у Школі провідних лікарів інфекціоністів/імунологів та студентів ТДМА, практичних психологів.
  • Сформувати групи слухачів Школи пацієнта. Проводити щотижневі заняття.
  • Разом з Департаментом освіти і науки ТОДА розробити графік проведення лекційних занять у навчальних закладах області.
  • Щомісячно публікувати в ЗМІ результати роботи Школи пацієнта.
Основною проблемою суспільства, пов’язаною з вірусним гепатитом С, є необізнаність з загрозами, які виникають для нього. Ігнорування суспільством чи відсутність уваги з боку владних структур щодо проблеми вірусного гепатиту С робить неефективною всю діяльність направлену на боротьбу з цим злом.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 березня 2011 р. N 206-р схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Програму передбачалося виконати протягом 2012-2016 років. Програма не прийнята і коштів на профілактику, діагностику та лікування вірусних гепатитів ані Державним бюджетом України, ані місцевими бюджетами не передбачено.
Запропонована нашою Організацією проектна пропозиція спрямована на формування здорового способу життя, практичних навичок правильного лікування, харчування і безпечної поведінки хворих та їх родин. Розуміння відповідальності пацієнта в процесі зцілення. Руйнування інформаційної блокади у суспільстві щодо проблематики вірусних гепатитів. Широка поінформованість, в першу чергу молоді, стосовно загроз, які несуть з собою вірусні гепатити. 

Головною метою проектної пропозиції є створення й безперебійна діяльність «Школи пацієнта» із системою впливів інформаційно-просвітницького характеру, що спрямовані на підвищення ефективності лікувально-профілактичних заходів, розвиток прихильності до них шляхом проведення висококваліфікованими фахівцями регулярних групових занять за встановленою програмою, а також організації індивідуального консультування пацієнтів з медико-соціальних питань.
Школа створена з метою підвищення грамотності населення області з питань первинної профілактики вірусних гепатитів, соціальної адаптації хворих на хронічні вірусні гепатити, навчання контактних осіб та хворих на вірусні гепатити методам профілактики та організації протиепідемічних заходів в середовищі проживання.


Немає коментарів:

Дописати коментар