субота, 8 червня 2013 р.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТУ НОК УКРАЇНИ СЕРГІЮ БУБЦІ

Президент Національного Олімпійського Комітету України
Бубка С.Н.


Вельмишановний Сергію Назаровичу,
Ми добре пам'ятаємо Ваші звитяги у великому спорті. Ваші спортивні рекорди залишаються недосяжні й сьогодні. Широко відома й Ваша багаторічна плідна суспільно-громадська робота.
Сьогодні Ви, серед шести інших,  висунули свою кандидатуру на посаду Президента Міжнародного Олімпійського Комітету. Обрання відбудеться на 125-й сесії МОК 10 вересня 2013 в Буенос-Айресі.
Ми щиро бажаємо Вам успіху!
Проте, вимушені звернутись до Вас з цим відкритим листом.
Ще в 2010 році в Україні була прийнята Концепція протидії вірусним гепатитам. На її виконання, в державі слід було прийняти відповідну Програму. На жаль, ось уже третій рік в цьому напрямку відповідними державними структурами не робиться жодних реальних кроків.

Знаходяться відмовки, на кшталт, відсутності у бюджеті необхідних коштів. Тим не менше, успішно було проведене Євро-2012, робляться кроки для будівництва об’єктів Євробаскету 2015, більше того, Україна замахнулась на організацію зимової Олімпіади 2020. Все б нічого, якби не витрачались на ці проекти бюджетні кошти, яких і так, за словами високо посадовців, завжди бракує. Зокрема, на ту ж Програму боротьби з вірусними гепатитами.
Повторюсь, ми пишаємось спортивними досягненнями України, в тому числі і в царині організації й проведенні на високому рівні різноманітних міжнародних спортивних форумів. Але не слід забувати задля чого й заради кого все це проводиться. Задля людей. Здорових людей.
Чи потрібно це, за офіційною статистикою десяткам тисяч, а за найоптимістичнішою оцінкою міжнародних організацій, коло 2-х мільйонам співгромадян, що хворіють на хронічний вірусний гепатит С? Питання риторичне.
Самостійно лікуватись наші з Вами співгромадяни можливості не мають. Вартість лікування лінійними інтерферонами становить коло $2,000, пегельованими інтерферонами - $18,000, в комбінації (потрійна терапія) з інгібіторами - $70,000. Це за умови середньої місячної заробітної плати, скажімо у нашому регіоні - ₴ 2,400, або $300. Процент вилікування складає, відповідно, від 45-50% до 75-90%.
Ми звертаємось до Вас, оскільки Ваш авторитет є незаперечним, як серед владних структур, так і серед широкої спортивної громадськості, і не тільки. Членами НОК України є знакові постаті, умовно кажучи, як «партії влади», так і «опозиції». Закликаємо Вас спонукати владу до більш активних дій щодо реального прийняття й впровадження в життя Програми протидії вірусним гепатитам, в тому числі, гепатиту С, який у світі твердо зайняв чільне місце серед причин смертності працездатного, репродуктивного населення.
Як повноправний член з правом голосу Світового Альянсу боротьби з Гепатитами ( World Hepatitis Alliance – WHA) ми залишаємо за собою право звернутись до Альянсу за підтримкою. В тому числі стосовно питання, чи може представник держави, яка нехтує правом своїх громадян на отримання доступного лікування, очолювати таку впливову організацію, як Міжнародний Олімпійський Комітет.
Зрозумійте нас, Сергію Назаровичу, ми також хочемо жити і тішитися цим життям.
З повагою,
   
Голова ТОГО ХВГ С
«Іскра Надії» 
Мартинюк О.М.


Немає коментарів:

Дописати коментар