неділя, 2 червня 2013 р.

Наркоманія винна у поширенні Гепатиту С, - ООН


Спеціальна комісія при ООН, в завдання якої входить розробка стратегій по боротьбі з розповсюдженням наркотиків, оприлюднила свій черговий звіт. Цього разу він присвячений проблемі гепатиту С. Однак висновки членів комісії досить несподівані.

Коли ООН визнала, що наркоманія є однією з головних проблем усього людства, для об'єднання зусиль країн і урядів, спрямованих на війну з цим злом, була створена Всесвітня комісія з координації боротьби з наркотиками (Global Commission on Drug Policy).
До складу цієї організації входять в основному дуже відомі люди, серед яких 7 колишніх президентів різних держав і Кофі Аана (Kofi Annan), колишній Генеральний секретар ООН.
Днями комісія опублікувала звіт, присвячений глобальної епідемії вірусного гепатиту С. Поширення цієї хвороби дуже тісно пов'язано з вживанням ін'єкційних наркотиків.У звіті вказується на те, що поширення збудника гепатиту С (ВГС) не знижується. Як і раніше, серед нових хворих основну частину складають люди, які страждають наркотичною залежністю і вживають ін'єкційні препарати.
Як повідомляється в документі, в даний час з 16 мільйонів ін'єкційних наркоманів планети вірусом гепатиту С інфіковані не менше 10 мільйонів чоловік.
Але, як вказують автори звіту, простежується чіткий зв'язок між темпами поширення вірусного гепатиту С в тій чи іншій країні і ступенем суворості покарання за злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних речовин.
«Надмірна жорсткість покарань за такими статтями кримінальних кодексів призводить до того, що ін'єкційні наркомани всіляко уникають звернення за медичною допомогою не тільки з приводу своєї залежності, але і для перевірки на наявність ВГС. Це, на жаль, веде до подальшого поширення вірусу », -- цитує звіт Здоров'я України.
Як відомо, гепатит С може протягом багатьох років протікати безсимптомно, що збільшує ризик зараження. Так, на початку цього року британські дослідники з Оксфордського університету (Oxford University) встановили, що один наркоман, інфікований ВГС, заражає в середньому 20 осіб.
«Урядам необхідно перенаправити сили та ресурси з так званої «війни проти наркотиків» в нові медичні проекти, які б забезпечили профілактику вірусного гепатиту С, а також його повноцінне лікування», -- підсумовують автори звіту.


Немає коментарів:

Дописати коментар